Zdravíme náhodné kolemjdoucí. Momentálně se nacházíte v
Akademii Umění pro studenty z celého světa. Zakladatelem
Akademie je Alexander James Darllov. Škola hýří pestrostí
předmětů, které si mohou studenti vybrat - Tanec, Hudba,
Fotografie, Kresba a Malba a v neposlední řadě Sochařství.
Tak neváhejte a nakoukněte do tajů umění
.
Je Čtvrtek, 1. srpna
Registrace nových strudentů jsou otevřeny.
Registrace dívek je momentálně uzavřena.

HLEDÁME PROFESORY A PRAKTIKANTY. VÍCE INFORMACÍ NALEZNETE ZDE
DŮLEŽITÉ INFORMACE K REGISTRACÍM - NALEZNETE ZDE
Těšíme se na Vás, Team Darllov.
Tvorba postavy

31. srpna 2011 v 11:15
Pomocný článek, který by Vám měl aspoň trošku poradit při tvorbě postavy. Číst by to měli všichni ještě než odešlou registrační formulář, jinak bude dost možné, že Vás stejně na tento článek odkážeme a životopis pošleme zpět s tím, že mu něco chybí. Samozřejmě se vám pokusíme poradit aby jste nemuseli pořád něco upravovat. Jde o Váš, ale hlavně i o náš čas.

Jméno postavy

Každý člověk, ať už jste to vy nebo vaše literární či RPG postava, má jméno. Na výběr máte z tisíců jmen a příjmení, stačí jen hledat. V dnešní době Vám hodně pomůžou vyhledávače. Další důležitý bod je, jestli chcete mít kluka nebo holku. Je to zcela na Vás a věřte, že dnes již neplatí, holka hraje za holku a kluk za kluka.
Kde se vaše postava narodila? V Itálii? V Anglii? V Německu? Nebo třeba v Norsku, Je to na Vás. Vy si vyberete, jak se Vaše postava bude jmenovat, protože vy s ní budete nějaký čas hrát. Vybírejte proto tak aby Vám pasovalo, protože v průběhu hry už nepůjde změnit.
Pokud chcete postavu úzce spjatou s nějakou zemí, opět použijte vyhledávače. Existuje spousta seznamů jmen mužů, žen i dětí. Buďte kreativní, ale nepřehánějte to s dokonalostí.
Je výslovně zakázáno kopírovat jména slavných osobností, herců, sportovců nebo dokonce jmen z knížek. Ne! Buďte originální se svou jedinečnou postavou. Kopírování jmen jiných hráčů je také nepřípustné. Komu by se líbilo že jeho spolužák bude mít stejné příjmení.
Nezapomínejte, že jméno se později nedá změnit.

Vzhled postavy

Vzhled je důležitý jak pro člověka tak i pro postavu. Nikdo není stejný, proto zapojte trochu své fantazie. Je vaše postava zrzka s hnědýma očima nebo blonďák se zelenýma? Mají vlasy dlouhé nebo na krátko ostříhané? Mají melír? Přírodní barvu nebo se barví? Mají pihy? Znamínka krásy nebo jizvy z mládí? Hledejte i nedokonalosti, protože tím víc bude vaše postava reálnější.
Zkuste si vytvořit postavu, která by byla Váš spolužák, kamarád nebo sourozenec, ale netvořte sebe. Časem by se to na Vás odrazilo. Tohle je zábava tak proč si hru trochu neužít? Není zakázáno dávat postavě něco ze sebe, vždyť vy budete sedět za počítačem a postavu ovládat, psát její myšlenky. Snažte se ji oživit.

Povaha postavy

Někdo je šedá myška a samotář, jiný je středem pozornosti, král/lovna večírků, jiný cholerik a lehce vznětlivý. Někdo se dokáže s přátelit ani ne během 5 minut, jinému to trvá týdny, měsíce...
Měla Vaše postava vždy dobrý prospěch nebo někdy někde pokulhávala? Není dobrá na matiku, ale vyniká ve hře na kytaru? Nikdy si nenašla moc kamarádů nebo je to střed pozornosti?
I v normálním světě máme své dobré a špatné já, tudíž by ho měla mít i Vaše postava. Nechceme nic nereálného. O Mary Sue tu ještě bude řeč.
Má nějaký cíl, chuť studovat. Má svůj sen, něco co chce dokázat, jinak by tu nebyla. Každá postava se během hry vyvíjí, zaběhne do určitých kolejí nebo najede na nové, takové, které ji budou pasovat.

Historie postavy

Vaše postava se stejně jako vy narodila. V nějaké zemi, kde spokojeně vyrůstala, nebo se po pár letech odstěhovala s rodiči do jiné země. Měla těžké dětství? Vyrůstala u prarodičů, protože rodiče se rozvedli? Nastala nějaká komplikace? Smrt v rodině? Už chápe kam tím mířím? Udělejte reálnou postavu aby zapadla do příběhu.
Někam musela chodit do školy, ale vzhledem k tomu, že tohle je umělecká akademie, měla by mít aspoň jedno umělecké zaměření. Hudba, kresba, malba, tanec, výtvarničení, fotografie. Všechno by do sebe mělo logicky zapadat.

Samozřejmě to nepřehánějte ať není z vaší postavy dokonalá Mary Sue. To platí o celém tvoření Vaší postavy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.